|
 Gisteravond ging bij de Vpro een nieuw kunstmagazine van start - ook deze keer weer op het late tijdstip dat bij kunst en cultuur lijkt te horen en nog niet online te bekijken, maar toch. In aflevering nummer één onder andere een interessante reportage over Amie Dicke, de Rotterdamse kunstenares die met haar knipsels eerst Nederland en vervolgens de modewereld in New York veroverde, en een interview met modeontwerpster Vivienne Westwood. Wat de volgende afleveringen brengen is nog niet bekend maar de omschrijving van het programma klinkt alvast veelbelovend:
"VPRO's nieuwe magazine over kunst en beeldcultuur dat lak heeft aan grenzen tussen de zogenaamde hoge en lage cultuur. Picabia vindt alles interessant dat met passie, talent en energie gemaakt is. Of het nu een schilderij is of een videoclip, een boek of een reclame, een film of een modelijn. Picabia bericht enthousiast uit de wereld van de creativiteit."
> Picabia - tien weken lang hoge en lage kunst op zondagavond bij de Vpro plus, voor wie het nog niet wist, het antwoord op de vraag wie was Francis Picabia? en een bijbehorend weblog door de programmamakers.
*) update: de eerste aflevering van Picabia is inmiddels wel online te zien.
|