|
 Terwijl ik dacht dat de komkommertijd wel zo'n beetje begonnen was, opent overmorgen in De Oude Kerk in de Amsterdamse rosse buurt zomaar een tentoonstelling van Rosemarie Trockel, een van mijn favoriete kunstenaars sinds ik haar werk in mijn eerste zelfgekochte kunstboek tegenkwam.
Trockel (1952) kreeg begin jaren negentig internationaal bekendheid met haar Strickbilder - de machinaal gebreide 'schilderijen' waarmee ze kritiek leverde op het veelgemaakte onderscheid tussen mannenkunst en vrouwenkunst; een van haar meest geciteerde uitspraken is "kunst over vrouwenkunst is net zo saai als kunst over mannenkunst" - maar bouwde in twintig jaar tijd een bijna onwaarschijnlijk divers oeuvre op, waarvan in De Oude Kerk een doorsnede te zien zal zijn.
> Rosemarie Trockel's "papier- en fotowerken, wolwerken, een schildermachine, tekeningen, een beeld, een zeefdruk en korte films" in een tentoonstelling in
De Oude Kerk in Amsterdam, van 2 juli tot 16 augustus.
|